ספרד
תרבות בספרד אומנות בספרד טבע בספרד בילויים בספרד

ספרד>אנדלוסיה>מסלול בין מלגה לטאריפה > יום שלישי

אזורים בספרד
הבסקים
האיים הקנריים
אנדלוסיה
קוסטה דורדה
קוסטה בראווה
איביזה
פאמפלונה
מדריד
ברצלונה
מידע על ספרד
לאן לטייל
תחבורה
אוכל ובילויים
קניות
מה לראות בספרד
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקישיחון ספרדית
כרטיסי הנחות
טלפונים חשובים
מקורות מידע נוספים
לשכת התיירות
תעודת זהות
החזרי מס על קניות
כניסה חינם לקתדרלות
לינה זולה
לינה כפרית
לינה מיוחדת
ממדריד לברצלונה
מהו הסמל המובהק של ספרד מבחינתכם?
מופע פלמנקו
מלחמת שוורים
טאפסים
עיר הבירה מדריד

יום שלישי מלגה טאריפה1
היום השלישי יוקדש לעיר רונדה. על מנת לעשות את הדרך מענינת יותר ולבקר במערת הבריכה (LA PILETA) ניסע מערבה לאסטפונה בכביש N340 וליד מקום שנקרא SAN LUIS de SABINILLAS נפנה צפונה לכביש A377. עוברים חיד כפר בשם MANILVA. הכביש מטפס לגובה וניתן לראות כיצד מנצלים הספרדים את הרוחות החזקות שפועלות באזור. הם הציבו שבשבות ענק שכנפיהן מסתובבות ברוח ומייצרות אנרגיה חשמלית (בלי לזהם את הסביבה). ממשיכים עד כפר מעניין בשם GAUCHIN. כאן צריך לשים לב ולפנות לכביש A369 בכיוון RONDA (הכיוון של אלג'זיראס יחזיר אותנו לכביש החוף).נוסעים 8 ק"מ ואז פונים מערבה לכביש A373 וממנו נפנה בסמוך למקום שנקרא CORTES DE LA FRONTERA צפון מזרחה לכביש MA549 מטפסים עם כביש זה עד לפנייה שמאלה שמובילה למערת הבריכה. מיעוט המכוניות קצת מטעה ויוצר תחושה שהגענו למקום הלא נכון. אין צורך להיבהל מדובר במערה פרטית שמנוהלת ע"י משפחה שלא השקיעה במגרשי חנייה גדולים וגם הגבילה את מספר המבקרים למספר עשרות ביום ולכן המקום אינו הומה מתיירים. מחנים את המכונית לצד הדרך ופוסעים קלות עד סופה. שם מתחיל שביל קצר שמוביל לקיוסק שבו מתקבצים המשתתפים בסיור הבא.הסיורים מתקיימים בשעות 10:00,12:00,13:00,16:00 והם נמשכים כשעה וחצי. המערה אינה מוארת ולכן מומלץ להתנדב ולקחת פנס.

המעברים במערה לא מושקעים ויש מקומות רבים שצריך להיזהר כדי לא לבדוק את תוצאות המפגש בין הראש והסלע ומקומות אחרים בהם צריך להיזהר כדי להימנע מהחלקה. בכל אחד מהסיורים נכנסים כ-25 מבקרים. המערה התגלתה בשנת 1905 ע"י חוזה בולון לובאטו סבו של הבעלים הנוכחיים של המערה. הגילוי היה מקרי והתרחש כאשר חוזה בולון לובאטו עסק בחיפוש אחרי גואנו במטרה לדשן את אדמותיו. הוא איתר חור ולאחר שהשתלשל לתוכו גילה שמדובר במערה. שש שנים מאוחר יותר הגיעו לכאן חוקרים שאיתרו במערה מאובנים של בני אדם ושלדים של בעלי חיים. במהלך הסיור רואים מספר ציורי קיר פרימיטיביים (מרביתם מתארים סוסים ושוורים) שהבולט ביניהם זכה לתואר ה-"דג הגדול". כמו כן יש שורה של נטיפים מרשימים שחלק מהם קיבל שמות כמו: המשפחה,ונוס ממילו,מגדל פיזה ועוד. בניגוד למערות אחרות אין כאן מסחור וזוהי הסיבה שהסיור לא מסתיים בחנות ובקושי ניתן לקנות כאן חוברת ודאי לא בשפה האנגלית.

חוזרים לרכב ומצפינים לכיוון כביש A376. פונים ימינה לכביש MA555 שמתחבר לכביש A376 מספר קילומטרים מערבית לרונדה.מאחר והעיר העתיקה מעט בעייתית מבחינת חנייה מומלץ להחנות את הרכב בעיר החדשה (מקום מומלץ הוא באזור של מנזר הכרמליטים (חיבור של רחוב JEREZ עם רחוב VIRGEN de la PAZ שמוביל לאטרקציה המרכזית של העיר –הגשר החדש. מכאן נצעד לכיוון זירת הקורידה PLAZA del TOROS. הערים שבהן יש זירת קורידה פעילה מציינות זאת בד"כ ע"י פסל שור שמוצב על גבעה רמה בכניסה לעיר. בסמוך לממנזר הכרמליטים עוד לפני שמגיעים לזירת הקורידה ממוקמת גינה בשם: ALMEDA del TAJO שבצידה האחורי יש מרפסת תצפית שמאפשרת צפייה בעמק שנפרש מתחת לעיר רונדה. זירת הקורידה והמוזיאון שבסמוך לה מבטאים את המקום החשוב שתופסת מלחמת השוורים ברונדה.

לעיר רונדה מסורת ארוכת שנים בתחום מלחמת שוורים. פרנסיסקו דה רומרו שנולד כאן בסוף המאה ה-17 היה לוחם שוורים מפורסם והוא שהניח את הבסיס לכללי המשחק שחלקם נהוגים עד היום. בנו חואן גם לוחם שוורים בעל שיעור קומה הוסיף כללים משלו במיוחד אלה שקשורים בצוות המלווה והנכד פדרו רומרו היה איד מגדולי לוחמי השוורים. הוא הקים בית ספר ללוחמת שוורים הן ברונדה והן בסביליה.

מהזירה ממשיכים לעבר מבנה שיש בו שורה של מסעדות ולאחריו ככר אספניה המרשימה. במרכז הככר פסל של אנטוניו רוסאס ובצידה הפונה לעמק ממוקם הפאראדור של רונדה. זהו בית מלון ברמה של 4 כוכבים וכמו במקומות נוספים בספרד הוא נחשב לטוב שבעיר (הסבר על רשת הפאראדורים יינתן באחד הפרקים הבאים). הככר על ספסליה מאפשרת מנוחה ואחריה מגיעים לגשר החדש שמהווה את סימלה המסחרי של העיר. למרות שהוא נקרא הגשר החדש הוא נבנה במחצית השנייה של המאה ה-18 (1751-1793). הגשר מחבר שני צוקים שביניהם עובר הנהר גואדאלווין בתהום שעומקה כ-120 מטר. לאחר שחוצים את הגשר החדש ניתן לפנות ימינה לכיוון PLAZA del CAMPILLO. בקצה יש מדרגות שיורדות לכיוון הערוץ וככל שיורדים יותר ניתן להתרשם יותר משני הצוקים המתנאים ומהגשר שמחבר ביניהם. ניתן להבחין גם במספר קומות של קשתות שמהוות את הבסיס לגשר.

לאלה שיורדים בהתלהבות יתירה צריך רק להזכיר שבסיום המשימה עליהם להעפיל חזרה למפלס של העיר ולפי ההתנשפויות מדובר במאמץ לא מבוטל. ממשיכים ללכת בסימטאות הצרות של העיר העתיקה ומגיעים לארמון מונדראגון וכנסיית סאנטה מאריה. הכנסיה נבנתה במאות ה-15 וה-16 על יסודות של מסגד מורי. חוצים את רחוב ARMINAN ומגיעים לכיכר ABDUL BECA שם ניצב צריח ששרד ממסגד מוסלמי שחלקו האחר נהרס. מכאן ממשיכים לארמון המארקיז מסאלבאטירה וקשת פליפה החמישי. מנקודות אלה יש תצפית על הגשר ה-"ישן",הגשר הערבי,כנסיית ישו אבינו ולידה ככר עם מזרקה יפה. נחזור לכיוון הגשר החדש תוך שאנו מבקרים בארמון המלך המורי. האטרקציה כאן היא מנהרה שנבנתה ע"י חציבת מדרגות בתוך הסלע ושימשה להעברת מים מהנהר ועד למפלס העליון. כמו כן ניתן לבקר בגנים. לאחר שמסתובבים ברונדה כ-8 שעות חוזרים לרכב ויוצאים חזרה דרך שער אלמוקובאר לכביש המהיר שמוביל לסאן פדרו דל אלקאנטארה.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה